Konferencja programistów programów P2M

Dziś uczestniczyłem w konferencji programistów programów P2M. Rozmawialiśmy o technologii P2M i sposobach ochrony jej. Nareszcie więcej ludzi rozumie że o technologię P2M trzeba dbać! Większość się dogadała, czekamy jeszcze na odpowiedź ze strony jednego programu. To dopiero drobny początek lecz myślę, że razem uda się coś zdziałać ;-)

 

Hubert

21 myśli nt. „Konferencja programistów programów P2M”

 1. Pomysl z 1 dominujacym programem p2m bylby lepszy :D Dodanie HC innych programow i mamy rynek zajęty – userzy – zadowoleni. Gorzej z programistami :D

 2. Monopol nigdy nie jest dobry…Mam nadzieję, że Moorhunt sobie, MailShare sobie itd.

 3. Mshp I attended a conference with P2M software developers. We talked about this method, and how we can protect it. Finally!! more people understand that we need to take care of P2M! This is just start, but maybe we can do someting together.

 4. Konferencja, konferencją ale kiedy można się spodziewać oficjalnego releas’a? Bo w praktyce można uznać że moorhunt upadł… większość dll od skrzynek jest już przestarzałych…

 5. lol, MH cały czas aktualizuje Ci dlle, daliśmy 36 poprawek skrzynek przez ostatni miesiąc. Nie mamy daty wydania nowego MH jeszcze i przez to nie można powiedzieć kiedy.

 6. lol, może masz wyłączoną automatyczną aktualizację dllek w ustawieniach MH…

 7. A co mi po poprawkach jak nie mogę korzystać z MH na Linux’ie?:D Czekam, i czekam…

 8. witam, jakie jest wasze stanowisko w spr. nowego klienta p2m jakim jest Slanter

 9. Autor programu też był na konferencji. Z każdym nowym programem, oczekujemy kolejnych rewolucyjnych rozwiązań. Tutaj jest podobnie.

 10. A wystarczyłoby zrobić jedną tylko jedną rzecz. Otworzyć całkowicie źródła programu i po problemie. Jako że byłem członkiem ekipy moorie otwrato źródłowego programu p2m wiem jak by to ułatwiło sprawę i wiem że projekt upadł głównie przez to, że nie dostaliśmy nowych kodowań od ekipy MH, mimo, że nawet zmieniliśmy licencję i zamknęliśmy kodowanie w zamkniętej bibliotece. Co będę zresztą mówił, weźmy np taki torrent, albo inne sieci, np emula, to są otwarte projekty i każdy może napisać własną aplikację i dlatego są tak popularne, właśnie dlatego technologia p2m dokąd będzie zamknięta nigdy nie zyska popularności. A tym którym się marzy wersja na linuksa to sobie jeszcze poczekacie nie krócej niż rok, albo jeszcze więcej. Zaraz wam napiszą że źródeł nie da się otworzyć bo to bo tamto, a ja wam mówię że potrzeba dobrej woli a skoro środowisko p2m nie umie się dogadać i kradną sobie upy to sami wiecie jak to jest, każdy chce ugrać dla siebie jak najwięcej. Moim zdaniem wypuszczenie biblioteki np nazwijmy ją libp2m mogłaby być nawet zamknięta (były by w niej kodowania) rozwiązałoby sprawę, a skrzynki i gui programu mogłyby być całkiem otwarte i to jest panowie przepis na sukces -> patrz linux i inne projekty open source.

 11. vnu o ile wiem to źródła kodowania aj były udostępnione na potrzeby projektu moorie, tylko był problem z przeniesieniem jednej z klas .NET na c++.

  Co do liba owszem ułatwiłoby to sprawę powstawania nowych klientów, ale też ułatwiłoby powstawanie „niszczarek” upków, masz zdekodowany HC to możesz równie dobrze upka komuś wyczyścić. To tak jak z „darmowymi” premkami, zawsze znajdzie się polaczek cwaniaczek co hasło zmieni.

  Co do samego kodu, myślałem kiedyś nad tym, ale znając chamstwo pewnych osób (posunęli się do tego stopnia, żeby ukraść źródła MH i potem wmawiali ludziom, że to ich program i ich praca), piszę klienta P2M od 2008 roku, jakby policzyć czas przy nim spędzony przy marnej stawce 10 zł/h to starczyło by pewnie żeby pojechać w tym roku na eurotipa, który mam zaplanowany na najbliższą przyszłość.

  Projekt można by udostępnić na sourceforge bo ma ciekawe rozwiązania na których ktoś by mógł się nieźle poduczyć, ale z drugiej strony trafi się szuja która pozmienia stopki, skompiluje i będzie wmawiać że to jego praca. Przez takie osoby projektu nie udostępnię bo potem nie chce mi się i nie mam siły z nimi walczyć.

 12. Nie jestem programistą, ale z tego co kojarzę to odnośnie moorie na początku działało a potem wiem, że nie dostaliśmy nowych kodowań, już nie pamiętam których bo przestałem się tematem interesować odkąd projekt upadł. Głównym programistą był gość o nicku Mahoo czy coś takiego (strona i domena projektu już nie istnieją) Z tego powodu wszystko siadło rozwój całego gui i wiersza poleceń, program był napisany w QT ale miał być także bezproblemowo obsługiwany z pozycji konsoli przez wiersz poleceń. Fajnie to wszystko wyglądało, ale nie działało …
  Co do kradzieży UPów itp, nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa ale być może dałoby się to jakoś zmienić, aby uniemożliwić takie praktyki. Np jakoś zakodować Upa, żeby nikt nie mógł go odtworzyć i przypisać sobie.

  Co w końcu do otwarcia źródeł to ja takich problemów nie widzę. Jeśli coś jest otwarte to jest szeroko dostępne, każdy ma wgląd i łatwo udowodnić, że ktoś je ukradł. Nawet jeśli wziąć pod uwagę, że każdy może takie źródła skopiować i samodzielnie rozwijać to zawsze będzie to już tylko fork a główny projekt będzie przecież pod twoim nadzorem i Ty jako główny programista przyjmujesz i akceptujesz łatki i poprawki. Nie spotkałem się w środowisku open source z sytuacją, żeby ktoś kradł źródła i je podpisywał sobą bo z racji tego jak to działa nie można ukraść czegoś co jest ogólnie dostępne a żeby powstał fork, który mógłby się rozwijać szybciej niż projekt matka to trzeba naprawdę dużego zaangażowania, a osobiście mogę powiedzieć, że gdy pracowaliśmy nad moorie to mieliśmy tylko jednego programistę i nikt nie chciał się zgłosić iż bardzo często apelowałem na swoim blogu i różnych stronach linuksowych o to, że potrzebujemy programistów i nikt się nie zgłosił, dlatego sądzę że Twoje obawy w tym zakresie są mało prawdopodobne.
  No cóż Ty ty decydujesz widzę i zrobisz jak uważasz. Mi też zależy na popularności MH ale skoro siedzę na Linuksie to nie mogę się zaangażować bo na tej platformie MH nie istnieje. Moim zdaniem kluczem do rozwoju technologii P2m jest otwartość i największy problem nie leży w samych źródłach i kodowaniach, ale widzę, że w kradzieżach Upów, a tego nie zmieni ani to czy źródła są otwarte czy nie, bo problem teraz jak sam wspomniałeś ciągle występuję. ludzie którzy są chamscy zawsze się znajdą i nic na to nie poradzimy
  pozdrawiam

  edit.
  Jakby ktoś chciał zobaczyć jak wyglądało Moorie i je wykorzystać to tutaj są źródła:
  https://github.com/cykus/moorie/
  Jak widać mimo źródeł nikt się projektem nie zainteresował, ale może ktoś by to pociągnął. Gui wyglądało fajnie było pisane w QT więc łatwiej było by to przeportować na Windowsa.
  Informacje o Moorie tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Moorie

 13. Witam wszystkich tutaj zgromadzonych ;)
  No to zaczynam:
  vnu, dostaliśmy kodowanie nowego MH, ale niestety nie udało się ich przeportować na C++ (pewnie ktoś bardziej ogarnięty by sobie poradził), to raz. Dwa, porzuciłem moorie kiedy usłyszałem że moorhunt poprawnie chodzi na linuksach (wiem wiem, to nie to samo co linia komend)
  Trzy, od dłuższego czasu pracuję nad programem p2m (z własnymi kodowaniami, rozwiązaniami, itp) chociaż idzie dość opornie, ze względu na standardowy brak czasu.
  Cztery, udostępniłem na githubie zarys pewnej idei w kodzeniu skrzynek, może ktoś będzie zainteresowany ( https://github.com/mahho/mmtp/ ). Jest we wstępnej fazie kodzenia, więc standardowo jest wszystko porozwalane :)

  Więc podsumowując, wciąż siedzę w p2m, cały czas dostępny na #moorie na freenode i cały czas mam w głowie plany rozwoju naprawdę fajnego programiku p2m na linuksa :)

  To chyba tyle ode mnie :)

 14. Ja od jakiegoś czasu mam dość dalekie plany przepisania MH na Qt, ale raczej to zbyt szybko nie nastąpi.

  W tej chwili walczymy w nowym MH pod mono. Na obecnym trunku mono dowload praktycznie działa bez problemów, no może poza tym że gui nie zawsze się poprawnie rysuje, ale to już wina mono niestety.

 15. Weźcie zróbcie hasła dostępne tylko dla największych for to przestaną powstawać małe spamowicze zapełniające bez sensu skrzynki – i tak nikt stamtąd nie ściąga bo większe fora mają wszystkiego więcej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>